ЗНО-2015

Графік проведення пробного тестування:
·         21 березня 2015 року - українська мова і (тест у 2015 році складатимуть усі випускники шкіл, а його результати одночасно враховуватимуться як державна підсумкова атестація);
·         28 березня 2015 року – історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова.
Запрошення на пробне тестування, в якому буде вказано інформацію про пункт та час проведення тестування, учасники ПЗНО зможуть роздрукувати з власної персональної сторінки після 3 березня 2015 року.
Дворівневі тести з української мови і літератури, математики:
Українським центром оцінювання якості освіти розпочато впровадження тестів ЗНО двох рівнів складності. У 2015 році завдання двох рівнів складності будуть мати два тести: з української мови і літератури, а також математики.
Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначено Правилами прийому до кожного вищого навчального закладу.
Відповідно під час проведення пробного ЗНО абітурієнти матимуть можливість обрати один з рівнів складності вищезгаданих тестів: базовий або поглиблений.
Допуск на пункти пробного тестування здійснюватиметься при наявності:
·         квитанції про сплату вартості послуг за проведення пробного тестування;
·         запрошення (реєстраційної картки);
·         паспорта (або свідоцтва про народження).
Визначення результатів пробного тестування:
Після виконання тестових робіт усім учасникам пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде видано інформаційний бюлетень із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів.
Для визначення результату за шкалою 100-200 балів необхідно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на інформаційній сторінці "Особистий кабінет учасника пробного ЗНО".
Увага! Результати ПЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти.
Реєстрація на пробне ЗНО здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти:
·         Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
(м. Київ, Київська область, Черкаська область, Чернігівська область);
·         Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти
(Вінницька, Житомирська та Хмельницька області);
·         Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
(Дніпропетровська та Запорізька області);
·         Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти
(Донецька та Луганська області);
·         Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти
(Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська та Тернопільська області);
·         Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти
(Львівська, Рівненська та Волинська області);
·         Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти
(Одеська, Кіровоградська та Миколаївська, Херсонська області);

·         Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти
(Харківська, Сумська та Полтавська області)


Результат тестування з предметів буде занесено у додаток до шкільного атестата і впливатиме на його середній бал


Передбачається також запровадження дворівневих тестів з української мови та літератури і математики. Можливість вибирати ступінь складності тестових завдань — це однозначно полегшення для середньостатистичного учня. Ще одна нова інформація стосується абітурієнтів. Наступного року при вступі не можна буде скористатися сертифікатами попередніх років, як було до цього. Дійсними вважатимуться лише сертифікати ЗНО-2015. А в цілому ж зовнішнє незалежне оцінювання збереже свої традиційні принципи: рівний доступ, чесність, прозорість і відкритість.

Освітні фахівці: ЗНО-2015 очікують зміни


Без вирішення питань проведення зовнішнього незалежного оцінювання неможливо ефективно розробляти Умови прийому до вищих навчальних закладів. На цьому акцентувала увагу голова парламентського освітнього комітету Лілія Гриневич від час проведення засідання робочої групи з розроблення проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2015 році.

"124 бали під час складання тестів ЗНО – є формальна межа, за якою стоїть зовсім інший зміст тестів різних років, з різних предметів", - зазначила Гриневич.

На її думку, потрібно змінювати підходи оцінювання тестів та замінити 124 бали з непрофільних предметів та 140 з профільних, на "склав" та "не склав". Зокрема, пропонується створити на базі Українського центру оцінювання якості освіти експертну групу, яка буде визначати у скільки балів оцінюватиметься межа - "склав" або "не склав".

Також, за словами голови парламентського комітету, необхідно скасувати прийняття вищими навчальними закладами сертифікатів ЗНО різних років, запровадити дворівневі тести з "фонових" предметів.

"Необхідно спробувати зараховувати державну підсумкову атестацію для тих, хто складає ЗНО. Ця пропозиція гаряче вітається спільнотою середньої школи",- зазначила Лілія Гриневич, зазначивши, що тема різнорівневих тестів ЗНО стане актуальною, якщо буде вирішено питання з ДПА у школах.

Народний депутат звернула увагу учасників наради на кількість тестів ЗНО та закликала закласти в Умови прийому до ВНЗ України обов’язковий тест з української мови.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук підтримав пропозиції голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич та підкреслив, що насамперед необхідно визначитися з переліком предметів зовнішнього незалежного оцінювання, який буде визначено Умовами прийому.

"Для провідних університетів більша кількість предметів - це оптимальна модель для вибору кращого студента", - підкреслив Лікарчук.

Він також звернув особливу увагу на проблему сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання минулих років, які потрібно скасувати, щоб "не створювати прецедент вільного маніпулювання результатами тестів ЗНО".

Звертаючись до учасників робочої групи, перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун наголосила, що усі пропозиції обов’язково знайдуть відображення у проекті Умов прийому 2015 року, який вже на наступному тижні оприлюднять для громадського обговорення.

Як відомо, Український центр оцінювання якості освіти цього тижня надав Міністерству освіти пакет пропозицій до проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2015 рік, що стосуються вдосконалення системи зовнішнього незалежного оцінювання.

Про програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освітиЗміни в системі ЗНО


Комментариев нет:

Отправить комментарий